Instrukcja - przewodnik po kursie

Zakładanie konta

Aby uzyskać dostęp do kursu, należy najpierw utworzyć konto w serwisie. Aby to zrobić, najpierw na stronie http://kursy.frsi.org.pl/ kliknij przycisk „ZALOGUJ SIĘ”, znajdujący się w prawym górnym rogu.

Zakładanie konta

W okienku logowania kliknij przycisk „Załóż konto”, a następnie na stronie, która się otworzy, zapoznaj się z informacją na temat przetwarzania danych osobowych i kliknij przycisk „Dalej”.

Zakładanie konta

Zakładanie konta

Teraz należy kliknąć boks „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych”, a nastepnie kliknąć przycisk „Dalej”.


Na stronie, która się otworzy, wypełnij formularz: podaj wybraną przez siebie nazwę uzytkownika oraz hasło. Uzupełnij formularz swoimi danymi: imieniem, nazwiskiem, adresem e-mail. Wpisz nazwę miasta lub miejscowości, z której pochodzisz i wybierz kraj, a następnie kliknij przycisk „Utwórz moje nowe konto”.


Na adres e-mail podany w formularzu zostanie wysłana wiadomość z informacją, jak potwierdzić konto. Postępuj zgodnie z informacją w tej wiadomości.


Teraz możesz już zalogować się na swoje konto korzystajac z przycisku „Zaloguj się”, znajdującego się w prawym górnym rogu na stronie głównej http://kursy.frsi.org.pl/.  

Po zalogowaniu się warto uzupełnić swój profil. Na dole formularza wybierz instutucję, którą reprezentujesz. Wstaw swoje zdjęcie i napisz kilka słów o sobie. Na koniec zapisz zmiany, klikając przycisk „Zmień profil”.


Brawo! Możesz teraz korzystać ze szkolenia. Aby go otworzyć, na stronie głównej przy nazwie szkolenia, kliknij przycisk „Szczegóły”.Korzystanie z kursu

Z kursu możesz korzystać wyłącznie po zalogowaniu. Okienko logowania pojawi się po kliknięciu w link „Zaloguj się” widoczny w prawym górnym rogu ekranu.


Aby przejść do listy kursów, w których uczestniczysz, w panelu po lewej stronie, kliknij „Kokpit” i wybierz interesujący Cię kurs. W tym momencie jedynym kursem dostępnym na platformie jest kurs "Docenić bibliotekę - jak skutecznie prowadzić rzecznictwo". Kurs składa się z modułów. Aby je otworzyć, wystarczy kliknąć ich nazwy.Po wybraniu modułu możesz otworzyć lekcję lub test klikając w nazwy pod zdjęciem. 


Moduł otworzy się w postaci lekcji multimedialnej. Włącz dźwięk w komputerze, aby słuchać głosu narratora. Aby nawigować po szkoleniu, korzystaj ze strzałek „WSTECZ” i „DALEJ”. Jeśli wiesz, czego szukasz, zajrzyj również do Menu znajdującego się u góry ekranu. W załącznikach znajdziesz „Plan Rzecznictwa”. 


Każdy moduł podzieliliśmy na dwie części. Klikając w SZKOLENIE przejdziesz cały proces uczenia się, natomiast ZASOBNIK zawiera najważniejsze treści w skróconej formie.


Treści często ukryte są pod przyciskami, np. na poniższym przykładzie dowiesz się więcej klikając w przycisk „Notatka 1, „Notatka 2”, itd. Dlatego aby niczego nie pominąć, dokładnie czytaj wszystkie instrukcje.


Jeśli chcesz zakończyć zapoznawanie się z lekcją i wykonać test, kliknij przycisk „Wyjdź z aktywności”. Pozytywne zaliczenie testów do wszystkich modułów pozwoli Ci otrzymać certyfikat na koniec szkolenia.Testy i zaliczenie szkolenia

Aby zaliczyć szkolenie należy pozytywnie zaliczyć wszystkie 11 testów i w każdym z testów poprawnie odpowiedzieć na 4 z 7 pytań. Testy znajdziesz po wejściu do modułu. Kliknij nazwę „Test – moduł 1”, aby je otworzyć.Rozpocznij test wybierając przycisk „START”. Czas nie jest ograniczony, liczą się poprawne odpowiedzi.


Po przeczytaniu pytania zaznacz jedną lub kilka prawidłowych odpowiedzi. W zależności od rodzaju quizu i kliknij „SPRAWDŹ”. Przejdziesz wtedy do kolejnego pytania.


Na końcu otrzymasz wynik testu. Jeśli Ci się nie powiodło, możesz ponownie podejść do testu, klikając „POWTÓRZ QUIZ” i poprawić swój wynik.


Gdy zaliczysz test, przy jego nazwie pojawi się oznaczenie zielonym kolorem.Po spełnieniu wszystkich warunków zaliczenia, na stronie głównej http://kursy.frsi.org.pl pojawi się opcja wygenerowania certyfikatu. Kliknij „Certyfikat”, aby go pobrać.


Last modified: Wednesday, 20 January 2021, 7:16 PM